hasta bakıcısı seçerken nelere dikkat edilmeli soru ve araştırmalarına yardımcı olmak istiyoruz.

 

Hasta bakıcısı arıyorum diyerek girdiğiniz bu yolda ışık tutmak için bunları tek tek paylaşmak görevimizdir. Hasta bakıcısı seçerken anne ve babalar, yaşlılar kutsaldır inancıyla hasta bakımı hizmeti anlayışımızı olmuştur.

*Hasta insanlara hizmet etmeyi seven ve onlarla birlikte olmaktan mutlu olan bir hasta bakıcısı olmalıdır.

*Sorumluluğunu alacağı hasta ya da hastaların varsa Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı, Demans hastalığı, şeker hastalığı, tansiyon hastalığı, unutkanlık, kalp hastalığı gibi ve bunlara benzer tecrübeli hasta bakıcısı olmalıdır.

*Hasta bakıcı hastanın günlük ihtiyaçlarına fiziksel anlamda yeterli, ev işlerine yardımcı olacak donanıma sahip olmalıdır.

*Evde hasta bakımı hizmeti alacağınız bakıcı, daha önce beklentilerinize yakın hizmetleri vermiş referanslı hasta bakıcısı olmalıdır.

*Hasta bakımına yardımcı olmayı hayatına meslek olarak oturtmuş, hastanın kimyasına uyum sağlayacak, yaşlının düzenini sahiplenecek, gözünüz arkada kalmadan emanet edeceğiniz bir hasta bakıcısı bayan olmalıdır.

*Hastaya şefkatli bir şekilde bakacak, ilaç takibini yapabilecek, olağan dışı durumlarda ne yapacağını bilen sorumluluk sahibi bir bakıcı olmalıdır.

*Sevecen, sabırlı, güler yüzlü, pozitif enerjisiyle yaşlıya moral ve motivasyon verebilecek, işine özen gösteren, dikkatli bir hasta bakıcısı elemanı olmalıdır.

*Sorumluluk sahibi, referansları olan, hasta yakınları ve hastanın doktoru ile ortak edebilecek direktifleri doğru algılayıp; doğru uygulayabilen kaliteli hasta bakımı hizmeti verebilecek kapasiteye sahip bir yardımcı olmalıdır.

*Hasta bakıcısı sigara kullanmayan, esnek izin günlerine uygun, yaşlıyla gerektiğinde seyahat edebilecek, ruhsal ve fiziksel rahatsızlığı olmayan bir profesyonel hasta bakıcısı olmalıdır.

*Hasta yakını olarak işe alım esnasında kimlik kontrollerinden geçmiş sabıka ve ikametgâhı belgeleriyle incelenmiş, güvenilir hasta bakıcısı olmalıdır.

*Evde hasta bakımı hizmeti alırken yabancı uyruklu bir çalışan arıyorsanız, kesinlikle oturma izinli yabancı hasta bakıcısı olmalıdır.

*Hastanın durum ve ihtiyacına göre uzun vadede iyi bir öngörüyle hareket edip; yatılı hasta bakıcısı, gündüzlü hasta bakıcısı, yabancı yatılı hasta bakıcısı, yatılı yardımcı bakıcı mı olmasına iyi düşünüp karar vererek bu yola girmelisiniz.

*Hasta bakımı hizmeti arayan hasta yakınları yaşlının fiziki durumuna; hastalığının seyri ve ilerleyişine göre hasta bakıcısında şu tecrübelerin olup olmadığına dikkat etmelidir.

Hasta Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

A) Yatalak hasta bakıcısı olarak çalışmış mı?

B) Hastanın hastalığına göre Alzheimer hastası yaşlı bakımı, Demans hastası yaşlı bakımı, Parkinson hastası hasta bakımı gibi hastalara bakmış mı?

C) İhtiyacınıza göre yatılı bakıcı, gündüzlü bakıcı tecrübeleri var mı?

D) Hastanın hastalığının geleceğine göre uygun bir hasta bakıcı hizmeti verebilir mi?

Tayfun Danışmanlık olarak hastalarınızı bize emanet edebileceğinizin garantisini veriyoruz.

Çocuk Bakıcısı

Çocuk Bakıcısı

Çocuk bakıcısı personelimiz ile, yavrularınız emin ellerde, bizlere emanet.. Gözünüz arkada kalmadan yavrularınızı emanet edebileceğiniz kaliteli personeller..

İNCELE
Temizlik Elemanı

Temizlik Elemanı

Her tür mekanınızda ( Ev & İşyeri) kaliteli & titiz ve güleryüzlü personelimiz ile temizlik işlerinizi istenen zaman ve süre içinde eksiksiz tamamlıyoruz.

İNCELE
Hasta Bakıcı

Hasta Bakıcı

Rahatsız olan hastalarınıza yakın ve sabırlı şekilde bakıcılık hizmetlerimizden yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İNCELE